Lidköping / Lidåker
Välplanerad och hemtrevlig 2:a med balkong i soligt västerläge i lugna och barnvänliga Lidåker!
- : Lidåkersgatan 5B
- : Bostadsrätt
- : Lägenhet
- : 2
- : 67 kvm
- : 1971
- : 5 352 kr
Välkomna till Lidåkersgatan 5B och denna välplanerade och hemtrevliga 2:a om hela 67 kvm med balkong i soligt västerläge fint belägen i lugna och populära Lidåker! Bostaden ligger på tredje våning utan någon direkt insyn och med fin utsikt över föreningens innergård.
Väl inne i bostaden möts man av en rymlig och möblerbar hall med goda förvaringsmöjligheter och här är taket nedsänkt och har inbyggda högtalare samt infälld belysning som både kan styras manuellt och via Plejd i telefonen. Här finns även ett hemtrevligt kök med modern maskinell utrustning samt matplats för 4-6 personer, ett väl tilltaget vardagsrum med utgång till balkong, ett ljust sovrum med gott om plats för dubbelsäng och med förvaringsmöjlighet i skjutdörrsgarderob, ett helkaklat badrum med dusch och tvättmaskin samt gott om förvaringsmöjlighet i en stor inredd klädkammare med skjutdörrar i spegelglas.
För mer förvaring finns ytterligare ett förråd samt en matkällare beläget i källaren.
Här bor man i ett lugnt och trevligt område i en skötsam och omtyckt förening, med trevliga och välskötta innergårdar med både lekplats och grillplats och med gång/cykelavstånd till centrum. I närheten finns både restauranger, matbutiker, skola & förskola.
Vänligen kontakta mäklare Amanda Holsendahl för mer information och inbokning av visning.
Bilder
Planritning
Karta
Kalkyl
Lidköping / Lidåker
Din kommande månadsutgift:
8 288 kr
-
Ränta (efter skattereduktion)1 551 kr
För närvarande är ränteavdraget satt till 30 procent. Det innebär att du kan återfå 30 procent av dina räntekostnader vid deklarationen. Om dina räntekostnader överstiger 100 000 kr, minskar avdraget till 21 procent för den överstigande delen. Om du inte väljer att göra en så kallad jämkning, sker detta avdrag en gång om året.
- Amortering985 kr
- Driftkostnad400 kr
- Månadsavgift5 352 kr